Warszawska Restauracja Fusion z animacjami dla dzieci #WarszawaDlaDzieci

Zdjęcie animatorki Oligo w Restauracji Fusion

W ramach serii #WarszawaDlaDzieci przybliżamy różnorodne lokale gastronomiczne z animatorem dziecięcym, w tym restauracje, pizzerie, kawiarnie, lodziarnie czy ciastkarnie z którymi współpracujemy.

Zachęcamy również do zapoznania się z serią #WeekendWWwa, gdzie opisujemy konkretne wydarzenia dla rodzin z dziećmi, które odbywają się w okolicach współpracujących z nami restauracji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z obydwoma seriami, zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Formularz dostępny na końcu tekstu (na dole strony).

Warszawska Restauracja Fusion

Restauracja mieści się pod adresem al. Jana Pawła II 21 i jest tuż obok skrzyżowania Grzybowskiej z Aleją Jana Pawła II, czyli granicy Śródmieścia (Śródmieście Północne) z Wolą (osiedle Mirów). Po sąsiedzku leżą Nowolipki i Muranów. Jest to właściwie centrum Warszawy, a okolica jest dobrym miejscem dla rozpoczęcia lub zakończenia wizyty w Śródmieściu.

Oddalone o 250 metrów Rondo ONZ to również łatwy dostęp do drugiej nitki warszawskiego metra, dzięki temu lokal jest łatwo osiągalny dla osób niezmotoryzowanych z prawobrzeżnej Warszawy, szczególnie z takich dzielnic jak Stara Praga, Nowa Praga, Praga Północ, Kamionek czy Szmulowizna.

Restauracja znajduje się w lobby pięciogwiazdkowego hotelu The Westin Warsaw, z bezpośrednim wejściem od ulicy.

Restauracja Fusion jest polecana osobom poszukującym wyjątkowych doznań kulinarnych. Menu tworzą kreatywne dania fusion łączące ze sobą smaki Wschodu i Zachodu autorstwa szefa kuchni – Janusza Korzyńskiego. Pan Janusz jest związany z restauracją od 2003 roku, czyli samego początku jej istnienia. Kolejną istotną osobą jest szef cukierni Adam Jakubowski, który zajmuje się cukiernictwem od blisko 20 lat. Jego wizytówką jest eksperymentowanie, w którym szczególnie widać inspiracje prosto z Azji. Co na początku może dziwić, ale trzeba pamiętać, Azja może się pochwalić najdłuższą historią cukiernictwa na świecie. To przecież z Chin Marco Polo przywiózł przepisy na lody znane tam od 3 tysięcy lat.

Kuchnia fusion, jest oryginalna i nietuzinkowa, wymaga od szefa kuchni ogromnej wszechstronności, gdyż musi on biegle znać kuchnie świata, aby je ze sobą umiejętnie łączyć. Potrawy to gwarantowana uczta dla oczu i podniebienia, a restauracja wprawia w zachwyt swoją niezwykłą, otwartą kuchnią, która umożliwia obserwację procesu przygotowywania potraw. W Warszawie nie ma zbyt wielu lokali oferujących ten rodzaj kuchni, dlatego tym bardziej zachęcamy do odwiedzin Restauracji Fusion. Jest ona jedną z najlepiej ocenianych, co odzwierciedlają opinie w serwisie Tripadvisor i wynikająca z nich bardzo wysoka pozycja w rankingu ogólnym warszawskich restauracji, jak i tych tylko ze względu na ten rodzaj kuchni.

Wystrój

Zdjęcie prezentujące wystrój Restauracji Fusion
Wystrój Restauracji Fusion

Restauracja znajduje się w lobby hotelu The Westin Warsaw i jest z nim spójna pod względem wnętrza. Całość jest utrzymana w międzynarodowej oprawie, łącząc nowoczesną architekturę z nietuzinkowym otwartym wnętrzem. Ogromne okna od podłogi do sufitu zapewniają naturalne światło w całym lokalu. Specyfiką restauracji jest wspomniana wcześniej otwarta kuchnia, która umożliwia obserwację procesu przygotowywania potraw.

Osobom ciekawym wnętrza polecamy podróż 3D po restauracji.

Wydarzenia cykliczne – weekend w Restauracji Fusion

 • W piątki od 18:30 do 22:30 odbywa się FISH MARKET, czyli wieczór dla miłośników ryb i owoców morza. Gościom są oddawane do dyspozycji stacje gotowania, gdzie pod bacznym okiem szefa kuchni mogą skomponować swoje ulubione danie. Cena za osobę 189 pln.
 • W niedzielę od 13:00 do 17:00 odbywa się NIEDZIELNY BRUNCH@FUSION. W jego ramach każdy może samodzielnie skomponować danie, które następnie zostanie przygotowane przez szefa kuchni. Dla gości w ramach bufetu czeka szeroka oferta wybornych mięs, egzotycznych ryb i owoców morza, warzyw, sosów i przypraw. Cena za osobę: 189 PLN
  Zdjęcie animatorki Oligo w Restauracji Fusion
  Zdjęcie animatorki Oligo w Restauracji Fusion
  • Dzieci do lat 3 bezpłatnie.
  • Dzieci w wieku 4-12 lat ulga 50%.
 • W ramach wsparcia niedzielnego wydarzenia również od godziny 13 do 17 w restauracji jest obecny animator dziecięcy z Oligo. Aktualne godziny zawsze w wydarzeniu na Facebooku

Na czas animacji jest wydzielona oddzielna i dostosowana sala z zabawkami. Animator angażuje dzieci w aktywności ruchowe i plastyczne, w tym modelowanie balonów. Animacje są tematyczne i zmieniają się co tydzień, czyli przy każdej wizycie można spodziewać się innych zabaw, z nowym pomysłem.

Oligo – profesjonalne animacje dla dzieci w Restauracji Fusion

Z Restauracją Fusion współpracujemy od marca 2016 roku, wspierając ofertę brunchy. Dla klientów indywidualnych oferujemy w tym miejscu możliwość zorganizowania imprezy prywatnej, np. urodzin z animatorem. Do każdej rezerwacji w lokalu powyżej 10 osób w cenie rezerwacji jest oferowany tort i kieliszek wina musującego dla każdego gościa.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

Restauracja znajduje się na parterze na poziomie ulicy, łatwo więc wjechać do środka wózkiem. Jest też łatwo dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Dla rodzin z najmłodszymi dziećmi na pewno przydatny będzie przewijak umieszczony w przestronnej łazience. Dzięki temu rodzice z niemowlakami doskonale się odnajdą w Fusion. W lokalu są też odpowiednie krzesełka do karmienia.

 • Do restauracji łatwo wjechać wózkiem.
 • Miejsce na wózek.
 • Przewijak.
 • Krzesełka do karmienia najmłodszych.
 • Animator w każdą niedzielę od 13 do 17.
 • Oddzielna sala dla dzieci (w czasie animacji).

Dzień i godziny animacji nie zmieniły się od dwóch lat, ale na wszelki wypadek możesz upewnić się co do aktualności godziny w wydarzeniu na naszym Facebooku.

Obiad dla dzieci w Restauracji Fusion

Lokal nie ma dedykowanego menu dziecięcego, ale w przypadku NIEDZIELNEGO BRUNCH@FUSION dania są podawane w ramach szwedzkiego bufetu, a więc każdy rodzic może nałożyć porcję według swojego uznania.

Wegetarianie i weganie, też znajdą w menu pozycje dla siebie. Posiłek bezglutenowy, też nie będzie problemem.

Stałe rodzinne atrakcje w okolicy Restauracji Fusion

Warty odnotowania jest pobliski Park Mirowski (300 metrów od lokalu), w którym znajduje się rewelacyjny plac zabaw. Kolejny znajdziemy po drugiej stronie Jana Pawła, pomiędzy ulicą Krochmalną i Grzybowską, na skwerze “Górka”.

Plac na skwerze znajduje się tuż obok miejsca, które spodoba się osobom bardziej aktywnie spędzającym czas. Ośrodek Grzybowska (Orka. Pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji) z pływalnią, salą gimnastyczną i sauną, posiada ofertę dla rodziców w ramach akcji Aktywna Rodzina. W Ośrodku jest też realizowany program “Senior starszy, sprawniejszy”, więc wypad może odbyć się całą rodziną wspólnie z dziadkami.

Dla spacerowiczów na pewno będzie ciekawa trasa z niedalekiego Placu Grzybowskiego, z którego ulicą Próżną łatwo można przejść w kierunku Ogrodu Saskiego.

Osoby, które pierwszy raz są w okolicy lub nie znają jej dobrze mogą zainteresować się niedaleką Synagogą im. Nożyków, którą po opłacie 10 zł można zwiedzać w każdy dzień tygodnia, nie licząc sobót, do zachodu słońca.

Pobliski Pałac Kultury mieści też kilka instytucji kulturalnych, które zawsze oferują coś ciekawego dla dzieci, na czele z Teatrem Lalka czy wciąż mało znanym Muzeum Domków dla Lalek.

Zdecydowanie dalej od lokalu (kilometrowy spacer), ale idąc w prostej linii ulicą Grzybowską na Wolę, dojdziemy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie praktycznie w każdy weekend dzieje się coś dla rodzin z dziećmi.

Rodzinne atrakcje 20 stycznia #WeekendWWwa

Jeśli w najbliższą niedzielę 20 stycznia zdecydujesz się na wyjście rodzinne do Restauracji Fusion, to w okolicy warto zwrócić uwagę na wydarzenia w poniższych miejscach.

Teatr Lalka, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1

W Teatrze Lalka mieszczącym się w Pałacu Kultury, o 12:00 można będzie zobaczyć przedstawienie “Król Maciuś I”, czyli adaptację słynnej powieści Janusza Korczaka, o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem. Przedstawienie dla rodzin z dziećmi od lat 7, czas trwania spektaklu to 90 min, ale z przerwą. Bilety 35 zł.

Zaś o 13.45 rozpoczną się godzinne warsztaty filozoficzne dla dzieci 5 + “Odważni filozofują!”. Bilety 15 lub 25 zł. Warto bilety nabyć wcześniej online.

Warszawska Opera Kameralna, Aleja Solidarności 76 b

W Warszawskiej Operze Kameralnej o 10.30 i 12:15 w ramach cyklu “Rodzinne Poranki Operowe” odbędą się spektakle dla dzieci “Czary Pana Dulkamary”. Przedstawienie oparte na operze „Napój miłosny” G. Donizettiego. Na sztukę składa się piękna muzyka, pantomima, udawane czary wędrownego znachora czyli tytułowego Dulkamary oraz krótka opowieść o uczuciach głównych bohaterów: Nemorina – biednego wieśniaka, pięknej Adiny i sierżanta Belcore. Przedstawienie dla rodzin z dziećmi w wieku 3-8 lat, czas trwania spektaklu to 60 min, łącznie z 20-minutową przerwą, w czasie której przeprowadzana jest specjalna animacja dla dzieci. Bilety 30 zł.

Co jeszcze warto wiedzieć

Miejsca parkingowe przy Restauracji Fusion

Miejsca parkingowe nie powinny być problemem z racji parkingu dla gości hotelowych.  

Rezerwacje

Restauracja mieści do 138 osób, więc zazwyczaj nie ma problemu z miejscem. Jednak jeśli wybieracie się większą grupą, powyżej 10 osób, warto wcześniej zarezerwować miejsce i dopytać się o ewentualną dodatkową ofertę, bo np. w przypadku urodzin czy innych znaczących wydarzeń jest oferowany tort i kieliszek wina musującego dla każdego gościa.

Rezerwacje pod numerem 22 450 86 31, lub mailem: fusion@westin.com.

Dodatkowe informacje

Polecamy sprawdzić 3-daniowe menu degustacyjne za 99 zł. Przy optymalnym zamówieniu to oszczędność ponad 50 zł.

Dla osób, które chcą spojrzeć za kuchenną kurtynę polecamy kanał Akademia Kulinarna, gdzie swoje przepisy prezentują szefowie kuchni pięciogwiazdkowych hoteli Bristol, Sheraton i Westin, w tym Janusz Korzyński z Fusion. Lokal jest częścią Marriott International stąd też wspólny kanał.

Jeśli odwiedzisz ze swoim dzieckiem Restauracje Fusion podczas animacji, będziemy wdzięczni za Twoją opinię na naszym Facebooku lub Google.

Jeśli to czytasz, to znaczy, że należy nam się "like", klikaj: