Rodzinne atrakcje w Warszawie 2 i 3 lutego. Weekend z dziećmi #WeekendWWwa.

Animatorzy Oligo w Restauracji Marconi

W ramach serii #WeekendWWwa, co tydzień opisujemy nadchodzące wydarzenia dla rodzin i dzieci, które odbywają się w okolicach współpracujących z nami restauracji. Animatorzy Oligo w ramach kącika dziecięcego w każdej z nich odciążają rodziców, pozwalając im spokojnie zjeść obiad czy napić się kawy. Aktualne godziny animacji możesz zawsze sprawdzić na naszej stronie w sekcji “animacje w restauracjach”.

Sprawdzamy dla Was portale, blogi, repertuary, kalendarze i inne miejsca, które mogą dostarczyć wartościowych informacji i opisujemy “co, gdzie, kiedy i dla kogo”. Jeśli chcesz w przyszłości bezpośrednio otrzymywać takie informacje, zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter. Formularz zapisu jest na końcu tekstu (na dole strony). Możesz też to zrobić na tej dedykowanej stronie.

Poniżej dołączamy również mapę z lokalami w których odbywają się animacje dla dzieci. Jeśli chcesz zasugerować restauracje, które powinny znaleźć się na tej mapie, zachęcamy do dodawania ich do naszej bazy.

Na sam koniec wstępu chcemy podkreślić, że wpis nie jest bezpośrednim działaniem komercyjnym. Nie zarabiamy w żaden sposób na promowaniu poniższych restauracji ani wydarzeń. Po prostu wierzymy, że warto dawać czasem coś od siebie, a inni to docenią i np. skorzystają w przyszłości z naszych usług. W tym duchu, będziemy wdzięczni za każde udostępnienie wpisu, szczególnie jeśli skorzystasz z naszych podpowiedzi.


Atrakcje rodzinne przy restauracji Paros, Jasna 14/16A

Restaurację Paros opisywaliśmy już na naszym blogu, również ze względu jakie stałe atrakcje mieszczą się w jej okolicy. Dlatego poniżej opisujemy tylko co będzie ciekawego w najbliższy weekend, zaś osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o samym lokalu odsyłamy do wpisu “Paros, czyli warszawska restauracja z animacjami dla dzieci”, który powstał w ramach z serii #WarszawaDlaDzieci.

Co istotne w restauracji Paros animator dziecięcy Oligo jest obecny w każdą niedzielę od godziny 14 do 17 i informujemy tylko o wydarzeniach odbywających się tego samego dnia co animacje.

Muzeum Etnograficzne, Kredytowa 1

ŁADnie od Morza do Tatr, to dedykowana dzieciom wystawa, gdzie wspólnie możecie sprawdzić, jak kontakt z naturą wpływa na ludzi i jak człowiek wpływa na naturę. Zobaczcie, co możecie zrobić, by w Waszym otoczeniu było po prostu ŁADnie!

Wejścia indywidualne od 12 do 17. Dzieci w wieku 3-12 lat, bilet 20 PLN (zniżki rodzinne dla każdego kolejnego dziecka).

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

W niedzielę w Zachęcie odbędą się warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Anny Belli Geiger “Mapy Pod Niebem Rio De Janeiro”. Na warsztatach uczestnicy pobawią się w kartografów.  Zajrzą w głąb siebie i z robią mapę wewnętrznego świata.

  • godz. 12.30: dzieci w wieku 4-6 lat
  • godz. 15: dzieci w wieku 7-10 lat

Bilety 18 zł (bilet rodzinny), zapisy przez formularz zgłoszeniowy.

Kino Atlantic, Chmielna 33

Na czas ferii kino oferuje “Ferie zimowe z dobrym filmem”, w ramach których można obejrzeć filmy “Ralph Demolka W Internecie”, „Chłopiec z burzy”, Sekretny świat kotów”, „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru”, „Mary Poppins powraca”, „Mia i biały lew”. Rodzice płacą tyle samo dzieci. Cena biletów w weekend wynosi 20  zł.


Skrzyżowanie Grzybowskiej z al. Jana Pawła II

W okolicach skrzyżowania współpracujemy z dwoma restauracjami: Fusion i El Greco. Obie opisywaliśmy już na naszym blogu, również ze względu jakie stałe atrakcje mieszczą się w ich okolicy. Dlatego poniżej opisujemy tylko co będzie ciekawego w najbliższy weekend, zaś osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o samym lokalu odsyłamy do wpisów:

Obie publikacje powstały w ramach z serii #WarszawaDlaDzieci.

Poniżej propozycje wydarzeń na terenie Śródmieścia (Muranów) i Woli ( Mirów, Nowolipki).

FabLab powered by Orange, Twarda 14/16

W sobotę 2 lutego w ramach cyklu “Rodzinne Soboty” odbędą się bezpłatne rodzinne warsztaty “Szycie eko-woreczków”. Od 10:00 do 13:00, dzieci 10-15 lat oraz dorośli. Ilość miejsc ograniczona.

Kino Muranów, Andersa 5

W ramach “ferii zimowych z Kinem Dzieci” oraz cyklu “Kino w Kropki” odbywają się seanse rodzinne.

W sobotę 2 lutego:

  • 11:00 Zimowe przygody Jill i Joy 4+, 81’ – po seansie odbywają się warsztaty .Bilety 15 zł.
  • 12:30 Mirai – (wersja z dubbingiem) 6+, 100’.Bilety 15 zł.

W niedzielę 3 lutego:

  • 11:00. Kapitan Morten i Królowa Pająków. 4+. Bilety dla dzieci w cenie 5 zł, dla dorosłych w cenie 10 zł.
  • 12:30 Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby 6+, 80’, Bilety 15 zł.

Pracownia Ceramiczna Amfora, ul. Dzielna 1

Warsztaty rodzinne z zabawy gliną odbywają się w soboty w godzinach: 12:00 – 13:00, 13:00 – 14:00, 14:00 – 15:00. Na warsztaty nie trzeba się zapisywać, zawsze znajdzie się miejsce. Koszt za 1 godzinę to 20 zł za dziecko i 25 zł za osobę dorosłą. W przypadku kiedy rodzic wspomaga tylko prace dziecka nie wnosi opłaty.

Biblioteka Dla Dzieci i Młodzieży, al. Solidarności 90

W ramach akcji „Zima w mieście 2019” Biblioteki Publiczne w Dzielnicy Wola przygotowały dla dzieci i młodzieży zabawy, warsztaty i inne aktywności. W najbliższa sobotę odbędą się:


Atrakcje rodzinne przy restauracji Marconi, Krakowskie Przedmieście 42/44

Restaurację Marconi opisywaliśmy już na naszym blogu, również ze względu jakie stałe atrakcje mieszczą się w jej okolicy. Dlatego poniżej opisujemy tylko co będzie ciekawego w najbliższy weekend, zaś osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o samym lokalu odsyłamy do wpisu “Marconi – warszawska restauracja z animacjami dla dzieci”, który powstał w ramach z serii #WarszawaDlaDzieci.

Co istotne w restauracji Marconi animator dziecięcy Oligo jest obecny w każdą niedzielę od godziny 12 do 16 i poniżej informujemy tylko o wydarzeniach odbywających się tego samego dnia co animacje.

Atrakcje rodzinne w ramach Traktu Królewskiego zaczynając od ronda de Gaulle’a

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3  

Na zaostrzenie apetytu proponujemy, rozpoczynające się w niedzielę o godzinie 12.00, w ramach Zima w Muzeum, zajęcia dla rodzin z dziećmi wieku 5–7 lat “Dźwięki muzyki”. W ramach zajęć uczestnicy poszukają muzyki w sztukach pięknych. Poznają instrumenty muzyczne eksponowane w galeriach MNW. Są wśród nich sistrum i fanfara. Dowiedzą się, jak brzmią i kiedy ich używano. Wsłuchają się w obrazy i odkryją zaklęte w nich dźwięki muzyki.

Zbiórka w Holu Głównym / dziecko: 1 zł, opiekun: 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online i w kasie od 22 stycznia / brak możliwości kupienia biletu online oznacza, że są niedostępne również w kasie / ok. 80 min / liczba miejsc ograniczona.

Dom Kultury Śródmieście, Smolna 9

W ramach serii PORANEK FAMILIJNY, w niedzielę o godzinie 11.00, Teatr Scena Elffów spektakl „Kiedy pada śnieg”. Uczestnicy wyruszą w nieprzewidywalną i niezapomnianą podróż przez zimowe krajobrazy. Dla dzieci od lat 3, bilety 15 PLN.

Manufaktura Cukierków, Nowy Świat 21

Darmowe słodkie Pokazy Wytwarzania Cukierków odbywają się co godzinę. Na pokazy nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść przed pełną godziną i cieszyć się słodko spędzonym w czasem.

  • SOBOTA: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00.
  • NIEDZIELA: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00.

Teatr Maskarada, Nowy Świat 63

Śnieżny show to spektakl pełen tańca i śpiewu. Będziemy pomagać muzycznym Śnieżynkom, brać udział w poszukiwaniu Zapomnianego Śnieżnego Skarbca i tworzyć własny Zimowy Musical.

Rozpoczęcie 12:30. Dla widzów od 1 roku do 99 lat. Czas trwania: 45 minut.

Spacer w dół Karowej

Centrum Nauki Kopernik, Wybrzeże Kościuszkowskie 20

O godzinie 10:30 odbędą się warsztaty familijne “Dlaczego instrumenty grają?” podczas których uczestnicy poznają różne typy instrumentów i ich budowę. Zastanowią się, w jaki sposób pojedyncze dźwięki mogą stać się utworem muzycznym i sami spróbują taki skomponować.

Bilety w cenie 30 zł (cena biletu dla jednego dziecka i maksymalnie dwojga opiekunów) można kupić on-line oraz w kasie nr 5 (kasa uprzywilejowana, nie trzeba stać w kolejce). Zajęcia są przeznaczone dla dzieci 5-8 lat (ukończone 5 lat i nieukończone 9 lat).

Rodzicom z dziećmi powyżej 6 roku życia polecamy również wystawę “PATRZ: ZIEMIA”.


Jeśli czytasz ten tekst to znaczy, że szukasz różnorodnych atrakcji dla swojej rodziny, a to znaczy, że na pewno znasz wydarzenia o których my nie wiemy. Będziemy wdzięczni za sugestie co warto dodać w kolejnych tygodniach. Napisz do nas.

Nasi animatorzy rozbawili twoje dziecko? Będziemy wdzięczni za Twoją opinię o ich pracy na naszym Facebooku lub Google.


Jeśli to czytasz, to znaczy, że należy nam się "like", klikaj: