Rodzinne atrakcje 15 i 16 grudnia. Weekend z dziećmi w Warszawie #WeekendWWwa.

#WeekendWWwa

Od dłuższego czasu współpracujemy z kilkoma restauracjami, w których nasi animatorzy w ramach kącika dziecięcego odciążają rodziców, pozwalając im spokojnie zjeść obiad czy napić się kawy.

Pomyśleliśmy, że jeszcze bardziej pomożemy rodzicom w organizacji wspólnie spędzanego czasu, dlatego oprócz informacji kiedy i w jakich restauracjach odbywają się animacje, podpowiemy jakie rodzinne atrakcje czekają w okolicy tychże lokali. Mamy zamiar w każdy czwartek publikować na naszym blogu aktualne informacje “co, gdzie i kiedy”. Sprawdzimy dla Was repertuary, kalendarze i inne miejsca, które mogą dostarczyć wartościowych informacji.

Nie mamy zamiaru twierdzić, że już znamy wszystkie warte odwiedzenia miejsca w okolicach restauracji, z którymi współpracujemy, ani że uda nam się sprawdzić je wszystkie. Jesteśmy otwarci na współpracę i zachęcamy Ciebie czytelniku i czytelniczko do podsyłania nam informacji o wydarzeniach i aktywnościach, które uznasz za ciekawe dla innych rodziców. Napisz do nas o nich pod postem na Facebooku lub na maila: olek@oligo.com.pl.

Restauracje z którymi stale współpracujemy (czyli jesteśmy w nich co tydzień o stałej porze!), są oznaczone na poniższej mapie. Użytkownicy Googla poprzez kliknięcie gwiazdki w lewym górnym rogu, mogą dodać mapę do “Twoich miejsc” i na bieżąco mieć do niej dostęp np. w smartphonie.

Co się dzieje obok El Greco (Grzybowska 9) i Fusion (al. Jana Pawła II 21)

Obie restauracje są tuż obok skrzyżowania Grzybowskiej i Alei Jana Pawła II, czyli granicy Śródmieścia z Wolą (Mirów). Pomimo tego, że jest to właściwie centrum Warszawy, przyjazna rodzinom okolica jest dobrym miejscem dla rozpoczęcia lub zakończenia wizyty w Śródmieściu.

O ile aura w grudniu nie zachęca do spacerów, to dla wytrwałych warty odnotowania jest pobliski Park Mirowski, w którym znajduje się rewelacyjny plac zabaw. Kolejny znajdziemy po drugiej stronie Jana Pawła, pomiędzy ulicą Krochmalną i Grzybowską (bliżej Fusion), na skwerze “Górka”.

Plac na skwerze znajduje się tuż obok miejsca, które spodoba się osobom bardziej aktywnie spędzającym czas. Ośrodek Grzybowska (Orka. Pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji) z pływalnią, salą gimnastyczną i sauną, posiada ofertę dla rodziców w ramach akcji Aktywna Rodzina. W Ośrodku jest też realizowany program “Senior starszy, sprawniejszy” (zaraz zapisy na styczeń), więc wypad może odbyć się całą rodziną wspólnie z dziadkami.

Osoby, które pierwszy raz są w okolicy lub nie znają jej dobrze mogą zainteresować się niedaleką Synagogą im. Nożyków, którą po opłacie 10 zł można zwiedzać w każdy dzień tygodnia, nie licząc sobót, do zachodu słońca.

Zaś zdecydowanie dalej (kilometrowy spacer), ale idąc w prostej linii ulicą Grzybowską na Wolę, dojdziemy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie w sobotę (15 grudnia) o godzinie 11 zacznie się Grudniowa Placówka Dobrych Gier, wstęp po rejestracji z dziećmi powyżej 7 roku życia.

Jeśli masz sugestię, jakie miejsca w tej okolicy warto dopisać i obserwować, napisz pod postem na Facebooku lub bezpośrednio na mail.

W El Greco animator dziecięcy Oligo jest obecny w soboty i niedziele, od godziny 14 do 17.

W Fusion animator dziecięcy Oligo jest obecny w niedzielę od godziny 13 do 17, wspierając akcję “Niedzielny Brunch” (189 PLN/osoba, dzieci do lat 3 bezpłatnie, a te w wieku 4-12 lat 50%).

Co się dzieje obok restauracji Paros (Jasna 14/16A)

Restauracja jest w ścisłym centrum Warszawy, więc atrakcji kulturalnych nie brakuje. Zaś niedaleki Ogród Saski z placem zabaw oferuje również możliwość pobytu na powietrzu.

Planując spacer po Ogrodzie, warto wcześniej dowiedzieć się, co dzieje się w Zachęcie (Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3). W niedzielę odbędą się warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie „Bardzo różnie i bardzo dobrze” (wystawa prac graficznych), na których uczestnicy będą przygotowywać prezenty z okazji świąt. Warsztaty rozpoczynają się o 12.30 dla dzieci w wieku 4-6 lat i o 15 dla dzieci w wieku 7-10 lat. Rejestracja poprzez wypełnienie formularza.

W sąsiednim Muzeum Etnograficznym (Kredytowa 1), odbywają się zaś „Baśniowe Święta – warsztaty DIY” (koszt 40 zł, od 10.00 – dzieci od 3 do 6 roku, od 13.00 – dzieci powyżej 6 roku, obowiązkowa rejestracja), zaś o 15.30 zacznie się koncert dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z serii Tradycje kolędnicze w wykonaniu grupy Mozaika Dzieciom. Koszt: 20 zł, obowiązują rezerwacje, telefoniczny kontakt 22 696 53 80, @: rezerwacje@ethnomuseum.pl.

Dla osób ceniących kulturę wysoką na pewno interesujące będą niedzielne koncerty dla dzieci odbywające się prawie w każdą niedzielę w pobliskiej Filharmonii Narodowej. W najbliższą będą to dwa koncerty o 11.00 i 14.00 pod tytułem “Co widzieli pasterze? Muzyka opowiada… przy choince” (bilety 20, 25 zł).

Jeśli masz sugestię, jakie miejsca w tej okolicy warto dopisać i obserwować, napisz pod postem na Facebooku lub bezpośrednio na mail.

W restauracji Paros animator dziecięcy Oligo jest obecny w każdą niedzielę od godziny 14 do 17.

Co się dzieje obok restauracji Marconi (Krakowskie Przedmieście 42/44)

Z racji lokalizacji przy głównym trakcie turystycznym Warszawy, czyli Krakowskiego Przedmieścia, każdy rodzic może się spodziewać wielu rodzinnych atrakcji.

W bezpośrednim sąsiedztwie restauracji znajduje się skwer ks. Jana Twardowskiego, na którym bardzo często można zobaczyć prace fotograficzne lub graficzne tablice informacyjne wystawiane przez pobliski Dom Spotkań z Historią mieszczący się na Karowej. DSH bardzo często oferuje warsztaty, spotkania czy wystawy skierowane do młodszych, dlatego warto wcześniej sprawdzić na ich stronie czy nie ominie Was coś ciekawego. Np. w najbliższą niedzielę odbędą się angażujące warsztaty “graficzno-introligatorskie” na których uczestnicy poznają tajniki introligatorstwa.

Wspomniany skwer Twardowskiego wydaje się doskonałym miejscem, aby zastanowić się w którym kierunku chcemy podążać, bo okolica jest wybitnie spacerowa.

Z jednej strony mamy wspomniany Trakt Królewski, który jest doskonałym miejscem na historyczny spacer, gdzie możemy podziwiać pomniki takich postaci jak Kopernik, Kardynał Stefan Wyszyński, Józef Poniatowski, Adam Mickiewicz i słynną kolumnę Zygmunta. Przez całą trasę zachwycą nas piękne odnowione kamienice, byśmy na koniec mogli zanurzyć się w uliczkach Starego i Nowego Miasta. Na Placu Zamkowym prawie zawsze spotkamy mima, muzyka lub większy występ artystyczny.

Z drugiej strony możemy się pokusić na zejście ulicą Karową do mniej uczęszczanego Parku Kazimierzowskiego i przechodząc przez skwer Stanisława Jankowskiego „Agatona” dojść do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (słynny BUW), z jednym z największych i najpiękniejszych  ogrodów dachowych w Europie (co istotne od 1 listopada do 31 marca nie ma możliwości wejścia na dach, jedynie na naziemną część ogrodu). W samym BUWie też często odbywają się różne wydarzenia skierowane do najmłodszych, co warto sprawdzić wcześniej na ich stronie. Od 11 grudnia jest pokazywana Wystawa planszowa „Cicha noc! Święta noc! — kolęda i jej pokojowe przesłanie”.

Z Biblioteki jest już tylko krok od Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Muzeum nad Wisłą) oraz Centrum Nauki Kopernik, których chyba nie trzeba zachwalać.

Trzecią możliwością jest obranie kierunku na niedaleki Ogród Saski. W drodze miniemy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza, przy którym zawsze służbę pełni warta honorowa z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a która zawsze fascynuje dzieci. Warto dodać, że w każdą niedzielę o 12 odbywa się ceremonia uroczystej zmiany warty.

Ilość atrakcji i możliwości spędzania rodzinnego czasu w tej lokalizacji jest zatrważająca, jesteśmy pewni, że wiele nam umknęło, więc jeśli masz sugestię jakie miejsca w tej okolicy warto dopisać i obserwować, napisz nam pod postem na Facebooku lub bezpośrednio na mail.

W restauracji Marconi animator dziecięcy Oligo jest obecny w każdą niedzielę od godziny 12 do 16, wspierając akcję “Niedzielny Brunch” (189 PLN/osoba, dzieci do lat 3 bezpłatnie, a te w wieku 4-12 lat 50%). Wejście do lokalu jest od ulicy Karowej.

 

Będziemy wdzięczni za udostępnianie wpisu  i dzielenie się z innymi rodzicami naszymi sugestiami. Liczymy, że pomogliśmy, a Ty, że odwiedzisz restauracje z naszymi animatorami. #WeekendWWwa z #TeamOligo. 

PS na dole strony można dopisać się do newslettera, aby kolejne wpisy cię nie ominęły.

 

Jeśli to czytasz, to znaczy, że należy nam się "like", klikaj: