El Greco – warszawska restauracja z animacjami dla dzieci #WarszawaDlaDzieci

Jeśli jesteś rodzicem na pewno chcesz wiedzieć jakie restauracje w Warszawie są przyjazne rodzicom i dzieciom, oraz w których z nich i kiedy odbywają się animacje dla dzieci. Gdzie można dostać przystosowany obiad dla dzieci, odpowiedni zarówno dla 2 latka, jak i dla tych w wieku przedszkolnym. Przy okazji dowiadując się, jakie nowe atrakcje dla dzieci pojawiły się w Warszawie.

Dlatego mamy nadzieję, że pomoże ci nasza seria  #WarszawaDlaDzieci, w ramach której będziemy przybliżać różnorodne lokale gastronomiczne z animatorem dziecięcym, w tym restauracje, pizzerie, kawiarnie, lodziarnie czy ciastkarnie, z którymi współpracujemy.

O ile w serii #WeekendWWwa chcemy wskazywać na konkretne wydarzenia, które będą się działy w okolicy różnych restauracji, to w publikacjach “Warszawa dla Dzieci” każdorazowo będziemy przybliżać pojedynczy wybrany lokal z Warszawy, ale też z informacjami co ciekawego odbywa się w jego okolicy.

Warszawska restauracja El Greco

Restauracja mieści się na Grzybowskiej 9 i jest tuż obok skrzyżowania Grzybowskiej z Aleją Jana Pawła II, czyli granicy Śródmieścia (Śródmieście Północne) z Wolą (osiedle Mirów). Po sąsiedzku leżą Nowolipki i Muranów. Jest to właściwie centrum Warszawy, a okolica jest dobrym miejscem dla rozpoczęcia lub zakończenia wizyty w Śródmieściu.

El Greco jest najlepszą Grecką restauracją w Polsce, przez dwa lata z rzędu (2017, 2018) była wyróżniona w Grecji nagrodą GOLD AWARD OF QUALITY & TASTE w kategorii greckiej restauracji poza granicami kraju. Szefem kuchni od kilku lat jest doświadczony i uznany Theodoros Vogdanos. Warto pamiętać, że kuchnia grecka jest jedną z najstarszych i bardziej różnorodnych, łącząc ze sobą elementy jakie posiada kuchnia europejska i śródziemnomorska. Restauracja na stałe wpisała się w krajobraz Warszawy jako klimatyczne miejsce, pełne doskonałego smaku i dające wytchnienie zarówno w porze lunchu, jak i wieczorami. Co też dobrze odzwierciedlają opinie na Facebooku czy w serwisie Tripadvisor i wynikająca z nich bardzo wysoka pozycja w rankingu warszawskich restauracji.

Wystrój

Wnętrza zaprojektował grecki dekorator – Panagiotis Desfiniotis. Jasna kolorystyka, duże okna, prawdziwe drzewka oliwne i pomarańczowe, greckie wazy, drewniane wygodne stoły, na ścianach fotografie ze scenkami z życia Greków – to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę, dzięki której można uciec od zgiełku śródmieścia. Osoby, które nie wierzą opisom polecamy wizytę na stronie El Greco, gdzie można odbyć podróż 3D po restauracji.

Zdjęcie prezentujące wystrój El Greco
Wystrój El Greco, zdjęcie ze strony restauracji

Wydarzenia cykliczne – weekend w El Greco

  • W soboty i niedziele w godzinach od 12 do 16 dostępne jest WEEKEND SPECIAL MENU, gdzie w cenie 54 zł spożyjemy 3-daniową ucztę.
  • W każdą sobotę jest grana muzyka na żywo, nie tylko grecka, ale też szeroko pojęta muzyka bałkańska.
  • Co istotne dla rodziców, w soboty i niedziele od godziny 14 do 17 w restauracji jest obecny animator dziecięcy z Oligo. Aktualne godziny zawsze w wydarzeniu na Facebooku

Na czas animacji na sali jest wydzielony kącik dla dzieci, z przystosowanym stolikiem i siedziskami, w ramach którego animator angażuje dzieci w aktywności plastyczne i modelowanie balonów. Animacje są tematyczne i zmieniają się co tydzień, czyli przy każdej wizycie można spodziewać się innych zabaw, z nowym pomysłem.

Oligo – profesjonalne animacje dla dzieci w El Greco  

Z restauracją El Greco współpracujemy od września 2016 roku. Przez ten czas nasi animatorzy współtworzyli rodzinny klimat restauracji. Lokal idealnie nadaje się na specjalne wydarzenia, takie jak urodziny dla dzieci, czy też inne rodzinne imprezy okolicznościowe.

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi

Restauracja znajduje się na parterze na poziomie ulicy, łatwo więc wjechać do środka wózkiem.
Dla rodzin z najmłodszymi dziećmi na pewno przydatny będzie przewijak umieszczony w przestronnej łazience. Dzięki temu rodzice z niemowlakami doskonale się odnajdą w El Greco. W lokalu są też odpowiednie krzesełka do karmienia.

  • Do restauracji łatwo wjechać wózkiem.
  • Przewijak.
  • Krzesełka do karmienia najmłodszych.
  • Menu dla dzieci.
  • Animator w weekend od 14 do 17.

Menu dla dzieci w restauracji El Greco

Dzieciom oferuje się Junior Menu Panteon, gdzie w cenie 15-tu złotych otrzymamy zestaw zawierający zupę (pomidorowa), drugie danie, deser i sok. O ile zupy w menu dla dzieci nie są rozbudowaną pozycją, proponujemy aby podpytać obsługę, czy danego dnia nie ma czegoś spoza karty. W ramach drugiego dania dla dzieci jest oferowanych 7 pozycji, od makaronu penne przez fileciki z kurczakiem po greckiego burgera.

Menu dla dzieci w El Greco
Menu dla dzieci w El Greco.

Jak widać, obiad dla dzieci w El Greco daje możliwość poznania bałkańskich smaków także młodszym odwiedzającym. 

Warto dodać, że w menu restauracji są również dania wegetariańskie – a wiemy, że niektórzy rodzice, często zwracają uwagę na ten element karty.

Stałe rodzinne atrakcje w okolicy El Greco

Warty odnotowania jest pobliski Park Mirowski (300 metrów od lokalu), w którym znajduje się rewelacyjny plac zabaw. Kolejny znajdziemy po drugiej stronie Jana Pawła, pomiędzy ulicą Krochmalną i Grzybowską, na skwerze “Górka”.

Plac na skwerze znajduje się tuż obok miejsca, które spodoba się osobom bardziej aktywnie spędzającym czas. Ośrodek Grzybowska (Orka. Pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji) z pływalnią, salą gimnastyczną i sauną, posiada ofertę dla rodziców w ramach akcji Aktywna Rodzina. W Ośrodku jest też realizowany program “Senior starszy, sprawniejszy”, więc wypad może odbyć się całą rodziną wspólnie z dziadkami.

Dla spacerowiczów na pewno będzie ciekawa trasa z niedalekiego Placu Grzybowskiego, z którego ulicą Próżną łatwo można przejść w kierunku Ogrodu Saskiego.

Osoby, które pierwszy raz są w okolicy lub nie znają jej dobrze mogą zainteresować się niedaleką Synagogą im. Nożyków, którą po opłacie 10 zł można zwiedzać w każdy dzień tygodnia, nie licząc sobót, do zachodu słońca.

Pobliski Pałac Kultury mieści też kilka instytucji kulturalnych, które zawsze oferują coś ciekawego dla dzieci, na czele z Teatrem Lalka, czy wciąż mało znanym Muzeum Domków dla Lalek.

Zdecydowanie dalej od lokalu (kilometrowy spacer), ale idąc w prostej linii ulicą Grzybowską na Wolę, dojdziemy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie praktycznie w każdy weekend dzieje się coś dla rodzin z dziećmi.

Rodzinne atrakcje 22 i 23 grudnia #WeekendWWwa

Okres przedświąteczny to zawsze bardzo zabiegany czas, ale jeśli zdecydujesz się na wyjście rodzinne do restauracji El Greco, to w ten weekend w okolicy warto zwrócić uwagę na poniższe wydarzenia.

W Teatrze Lalka mieszczącym się w Pałacu Kultury, w sobotę o 17:30 i w niedzielę o 12:00 można będzie zobaczyć Szopkę Krakowską. Przedstawienie dla rodzin z dziećmi od lat 4, szczególnie, że czas trwania spektaklu to 95 min, ale z przerwą.

 

Zdjęcie ze strony teatrlalka.pl prezentujące Szopkę Krakowską
Zdjęcie ze strony teatrlalka.pl prezentujące Szopkę Krakowską.

Co jeszcze warto wiedzieć

Miejsca parkingowe przy El Greco

Z racji lokalizacji znalezienie miejsca parkingowego może być wyzwaniem, co ważne El Greco ma trzy wykupione miejsca postojowe na strzeżonym parkingu przy restauracji. Warto dopytać o nie parkingowego.

Rezerwacje

El Greco jest bardzo popularnym miejscem, dlatego jeśli wybierasz się z rodziną sugerujemy, aby zarezerwować wcześniej miejsce. Przy rezerwacjach stolik czeka do 15 minut od ustalonej godziny, zaś jeśli zdecydujesz się na odwiedziny lokalu nie tylko z dziećmi, ale też ze znajomymi, to powyżej 8 osób jest doliczany serwis w wysokości 10% wartości rachunku.

Rezerwacje pod numerem 22 654 04 58, lub mailem: kontakt@elgreco-restauracja.pl.

Dodatkowe informacje

W przestrzeni lokalu jest też sklep, w którym można zakupić produkty z Grecji.

Właściciele prowadzą również znany warszawski lokal Paros, którą opisywaliśmy jako restauracje dla dzieci w cyklu #WarszawaDlaDzieci.  

Jeśli odwiedzisz ze swoim dzieckiem restauracje El Greco podczas animacji, to będziemy wdzięczni za Twoją opinię na naszym Facebooku lub Google.

Jeśli to czytasz, to znaczy, że należy nam się "like", klikaj: